Nowoczesna metoda cięcia laserem profili
29 grudnia 2021

Cięcie laserowe profili – Ciecie Laser wymaga od zleceniobiorcy zastosowania precyzyjnych narzędzi, tak by wycinany detal cechował się najwyższą jakością. Laserowe cięcie profili jest ekonomiczną oraz najszybszą metodą obróbki profili, ponieważ do produkcji wykorzystywane są zaawansowane i nowoczesne technologie. Również dzięki najnowszej technologi cięcia możliwe jest wykonywanie nawet najbardziej skomplikowanych elementów zleconych przez klienta. Cięcie laserowe profili pozwala na produkcje trudnych pod kątek kształtu elementów przy jednoczesnym zachowaniu ogromnej precyzji. Świetlana wiązka laserowa powoduje stopienie się materiału, dzięki czemu można uzyskać finalny produkt, który nie wymaga dalszej obróbki. Nowoczesna technika cięcia za pomocą wiązki laserowej pozwala na cięcie profili aluminiowych, stali nierdzewnej, czy stali konstrukcyjnej.

Cechy cięcia laserowego profili

Cięcie profili za pomocą wiązki laserowej pozwala uzyskać niewielki odpad, w ten sposób przedsiębiorstwo może oszczędzać na kosztach produkcji. Laser wykorzystuje się zarówno do dużych zleceń cechujący się ogromną ilością pojedynczych elementów, jak i do małych, pojedynczych zleceń. Podczas produkcji bardzo dużych zleceń laser jest powtarzalny oraz precyzyjny. Może być również śmiało wykorzystywany podczas produkcji jednostkowych elementów, które cechują się skomplikowanymi konturami. W porównaniu do obróbki mechanicznej cięcie za pomocą wiązki laserowej pozwala uzyskać nawet najbardziej skomplikowane kształty. Wycinając element za pomocą wiązki laserowej, zachowuje się wszystkie pierwotne właściwości mechaniczne. Dzięki laserowi otrzymujemy bardzo szybką, trwałą oraz skuteczną metodę. Każde indywidualne zamówienie zlecone przez klienta może zostać z powodzeniem zrealizowane, niezależnie od materiału, które musi zostać poddany obróbce.

Laser daje mnóstwo możliwości producentowi

Laser gwarantuje producentowi wycinanie nawet najbardziej skomplikowanych elementów. Nic nie stoi na przeszkodzie, by przyjmować zamówienia od klientów, którzy potrzebują tego typu obróbki. Ciecie laserem profili stanowi również idealną alternatywę dla konwencjonalnych metod jak frezowanie, cięcie piłą, czy wiercenie. Laser w zdecydowany sposób przyspiesza realizację zamówienia. Cięcie laserowe profili otwiera nowe możliwości dla wszystkich producentów i klientów.